MENU

Ortadoğu Gazetesi

Şehidin vasiyeti yerine geldi...

GÜNDEM / 2017-10-20 10:23:46

Zap'ta şehit olan Uzman Çavuş İlhan Sezer, 8 günlük eşiyle yaptığı son konuşmasında, 'Eğer şehit olursam gelinliğini mezarıma ört' diye vasiyet etmişti. Şehidin mezarına örtülen gelinlik, Türkiye'yi gözyaşlarına boğdu

 

 

Kuzey  Irak'ın Zap Bölgesi'nde 16 Ekim'de çıkan çatışmada şehit olan 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş İlhan Sezer, 8 Ekim'de  Bolu'da Derya Sezer ile evlendi. 9 günlük evlilik izninin bitmesine 2 gün kala birliğinden çağrıldı. Evlilik iznini yarıda kesen Uzman Çavuş Sezer, görev yeri Çukurca'ya gitti. Çukurca'ya gittikten 4 gün sonra sınır ötesi operasyon sırasında Zap Vadisi'nde şehit düştü. Sezer, arkasında 8 günlük eş ve yeni başlanmış hayaller bıraktı. Önceki gün sabah şehidin mezarına gidenler, mezarın üzerinde gelinliğin örtüldüğünü gördü. Şehit eşi gelinliğin hikayesiyle ilgili şunları söyledi:

 

''NİŞANDA VASİYET ETTİ''

''İlhan'la 21 Şubat 2015'te tanıştık. Bir yıl sonra Nisan ayında sözlendik. 8 Ekim 2016'da da nişanlandık. Nişanlandığım zaman zor bir görev yaptığını ve benim desteğimle ayakta durduğunu söylüyordu. Nişan günümüzde, 'Eğer evlendikten sonra şehit olursam gelinliğini mezarıma ört' dedi. O sözden sonra böyle bir şeyi yaşamamak için ikimiz için de dua ettim. Mutluluğumuz 8 gün sürdü. Ben de ona verdiğim sözü tutmak için gelinliği örttüm."

 

''BABA OLMAK İSTİYORDU''

"Haberi aldığımda dünyam başıma yıkıldı. İki yıldır her hayalimizi beraber kurduk. Baba olmayı çok istiyordu. Evimizi döşerken yanımda olamadığı için çok üzülüyordu. Beraber ev alacaktık. 'O zaman beraber döşeriz' diyordu. Annesine-babasına yardım edecekti. Hiçbirini yapamadı. Bütün hayallerimiz bitti." 

 


 

Diğer GÜNDEM Haberleri